Tüm kadın giyim fırsatları için tıklayın !

4 Ocak 2014 Cumartesi

5 Etek 5 Tarz

Bu sezonun favori parçalarından biride etekler... Bu sezon retro etkisi eteklerde de karşımıza çıkıyor. 60'lı yılların bele oturan kloş modellerinden 80'lerin kalem eteklerine kadar farklı tarzlara hitap eden modelleri hemen hemen her markada bulmak mümkün... Gelin klasikten, spora birbirinden farklı 5 tarzda hazırladığım görsellere göz atalım.
Kalem etekler eskiden klasik bir tarzın vazgeçilmezleri arasındaydı. Bu sezon bu kural tamamen değişiyor. Yüksek bel penye kalem etekleri, kısa bluzlar, oversize kazaklar ve deri ceketler ile kombinleyebilirsiniz. Sneakers yada loafer tarzı ayakkabılar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. 
A formundaki etekler basenleri gizlemek için ideal parçalardandır. Özellikle siyah gibi koyu renkteki modeller ile canlı renkte kazaklar tercih ederseniz dikkatleri bedeninizin üst kısmına çekmiş olursunuz. Topuklu bootieler bacakları daha ince gösterecektir.
Gece kombinlerinde payetli modeller oldukça revaçta. Bu sezon bluzdan, eteğe kadar pek çok parçada işlemeler ve ışıltılar göreceksiniz. Bu etki bir kaç sezon daha etkisini sürdüreceğe benziyor. Aztek deseni genellikle siyah beyaz olarak karşımıza çıkıyordu. Bu sezon ise renkleniyor ve modern bir şekil alıyor. Bu tarz etekleri ipek bluzlar ile kombinleyebilirsiniz. Canlı renklerdeki parçaları soft renklerle kombinlemek daha sofistike ve abartıdan uzak bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
Geldik en sevdiğim kombine retro etkisini her parçada hissettiren bu kombin hem çok canlı hemde çok romantik. Bele oturan kloş beyaz eteği opak siyah çorap ile kullanırsanız tam bir Chanel kadınına dönüşürsünüz. Bu tarz etekler ile pastel tonda kazak yada bluzlar ile kombinleyebilirsiniz.Yüksek bel etekler ile ya kısa ceketler yada etek ile aynı boyda oversize paltolar tercih etmelisiniz. Zincir saplı kutu çantalar yada clutchlar ile tarzınızı tamamlayabilirsiniz.
İş kombinlerinde genellikle ceket ve etek gibi klasik kombinler yapıyoruz. Fakat iş yeri kurallarının müsaade ettiği ölçüde küçük oynamalar ile tarzınızı yansıtmanız hiçte zor değil. Bordo bu sezonun en gözde renklerinden lacivert, krem,gri ve siyah ile kombinleyebilirsiniz. Deri ve kumaş birlikteliği geçen sezon ceketler ile başlamıştı. Bu sezon ise etek, bluz ve aksesuarlarda da kendini gösteriyor. Bu tarz etekler tercih ettiğinizde üzerine ya tamamen kumaş yada tamamen deri bir ceket tercih etmelisiniz. Sade bir gömlek ve kullanışlı bir çanta ile iş kombininizi tamamlayabilirsiniz.
Aslında düşündüğümüz zaman çok daha farklı kombinler ile yaratabiliriz. Bunun için kendimize özgü bir stilimizin olması yeterli... Sizde örnek olarak verdiğim 5 ana görselden yola çıkarak kendi tarzınıza uygun stili yaratabilirsiniz. Unutmayın stil herşeydir :) Sevgiler...
Twitterdan Takip İçin Tık Tık!
Facebook Beğen Sayfamız İçin Tık Tık!
Instagram dan Takiplemek İçin Tık Tık!